NTEX uppmärksammas i Scan Magazine – Mer än att flytta gods
Publicerad 14 oktober 2026

Logistik handlar om mer än att transportera gods från punkt A till punkt B. Det handlar om att förstå våra kunders verksamhet, hitta rätt lösningar och bygga långsiktiga relationer baserade på förtroende.
I oktobernumret 2026 av Scan Magazine uppmärksammas NTEX i en artikel som lyfter fram vårt synsätt på logistik, kundrelationer och vikten av att kombinera expertis, flexibilitet och personligt engagemang.
I intervjun delar Tobias Rindevall, CCO på NTEX, och Kristin Johansen Furuseth, Sales Manager Norge, sina perspektiv på vad kunder behöver från en logistikpartner idag – och varför det är avgörande att förstå verksamheten bakom godset.
Artikeln belyser också hur NTEX arbetar med integrerade logistiklösningar, digital utveckling och mer hållbara transporter, samtidigt som vi värnar de nära kundrelationerna och det personliga ansvarstagandet som är centrala i vårt sätt att arbeta.
I takt med att NTEX fortsätter att växa och utvecklas på flera marknader består vårt engagemang:
Vi bryr oss. Hela vägen.
Läs hela artikel här: https://scanmagazine.co.uk/ntex-more-than-moving-goods/


Tobias Rindevall, CCO at NTEX (left), and Kristin Johansen Furuseth, Sales Manager Norway (right).
Fler nyheter


